Volba a zhotovení šperku

Jak mám vybrat velikost prstenu?

Velmi snadno, zapomoci měřicího kroužku, ten vám bezplatně zašleme. Občas se může stát, že tato možnost nepřipadá v úvahy – např. když se jedná o překvapení pro druhého, třeba u snubního prstýnku. V takovém případě je nutné změřit velikost prstu tajně. Zde najdete naše tipy, jak to udělat.

Pakliže nevím přesnou velikost, je vhodné vybrat lehce větší, nebo menší velikost?

Pokud si nejste jisti velikostí, zvolte raději menší prsten. Zvětšení prstenu o jednu až dvě velikosti je často jednodušší než opačný proces. To ale neplatí pro širší prsteny, tam je naopak lepší vybrat o něco větší velikost, širší prsteny totiž sedí těsněji než ty úzké. Úprava velikosti prstenu osázeného drahými kameny většinou představuje problém, takový prsten vám zpravidla vyměníme za nový, prsten však musí být vrácen nenošený.

Můžete vyrobit šperk i v jiné barvě zlata?

Většinou ano – a to za stejnou cenu. Napište požadovanou barvu zlata do poznámky k objednávce, na e-mail 8@HugoFreund.com nebo přes náš formulář Dotazy k produktu, který najdete u každého výrobku. Vaše přání zohledníme, posoudíme a dáme vám vědět, zda je jeho splnění možné.

Můžete mi do šperku vsadit i můj vlastní kámen?

Nikoliv. Fasování, tedy zasazování kamenů do šperku, je jednou z nejsložitějších součástí zlatnické práce. Kvůli garanci kvality, používáme jen kameny od prověřených dodavatelů a ke každému klenotu tak můžeme dodávat certifikát pravosti.

Vyrobíte mi klenot z mého vlastního zlata?

Nikoliv. Naše slitiny pochází jen od prověřených dodavatelů, příp. pracujeme z vlastními slitinami ověřenými a registrovanými u Puncovního úřadu. Pakliže bychom užívali jiný materiál, nebylo by už možné garantovat jeho kvalitu.

K čemu slouží punc?

Punc je označení na klenotu, podává informaci o ryzosti a pravosti daného šperku. Než je na šperk vyražen punc, je nutné jej označit odpovědnostní značkou výrobce nebo dovozce. V České republice platí Úmluva o kontrole a označování předmětů z drahých kovů. Více o puncování se dozvíte zde.

Dopravní a platební podmínky

Jaká je cena dopravy?

Klasické balné a doprava jsou po České republice a do většiny zemí bezplatné. Připlatíte si ovšem v případě expresního doručení. Aktualizovaný ceník najdete tady.

Mohu si šperky objednat do zahraničí?

Jistě, šperky posíláme do celého světa. Klasická doprava a balné jsou zdarma po Českoé republice, na Slovensko, do Polska, Německa a Francie. V rámci EU zahrnujeme do ceny i všechny poplatky spolu s clem a daněmi. Aktualizovaný ceník zasílání do všech zemí najdete zde.

Mohu si zboží osobně vyzvednout?

Ano. Klenoty je možné si vyzvednou osobně u nás na adrese . Než nás navštívíte, ověřte si naši aktuální otevírací dobu zde. Návštěvu si můžete sjednat i předem přes e-mail

Pokud si klenot vyzvedávám osobně, jak dlouho na mě počká na prodejně?

Od chvíle, kdy pro vás šperk vyrobíme, vám ho v ateliéru zarezervujeme po dobu 10 dní. Pokud chcete rezervační dobu prodloužit, informujte nás prosím přes e-mail 8@HugoFreund.com nebo tel. číslo+420 608 895 888. Vybraný den odběru zboží nám můžete napsat i do poznámky k objednávce.

Mohu si u vás zakoupit zboží na splátky?

V současné tobě koupi na splátky nenabízíme.

Objednávka šperku

Objednávám prsten. Kam uvedu jeho velikost?

Velikost či vnitřní průměr prstenu vepište prosím do poznámky k objednávce. Neznáte-li velikost prstenu, přečtěte si zde, jak ji změřit nebo potají zjistit.

Jak získám informace o stavu své objednávky?

Vše se včas dozvíte přes váš e-mail. Nejprve vám objednávku potvrdíme a informujeme vás o přibližném datu doručení, poté ještě jednou napíšeme před odesláním produktu. Pokud u šperku uvádíme delší dodací lhůtu, budeme se průběžně ozývat s informací o fázi výroby.

Jak mohu zrušit objednávku?

Stačí napsat na e-mail 8@HugoFreund.com – a my už to zařídíme.

Obdržím šperk v krabičce?

Ano, ke každé objednávce šperku od nás dostanete krabičku.

Obdržím ke šperku certifikát?

Samozřejmě, každý náš šperk dodáváme spolu s certifikátem, který obsahuje informace o materiálu, kamenech a celkové váze. Součástí šperků osazených diamantem od 0.50 ct je navíc certifikát mezinárodních společností GIA, HRD nebo IGI. Na vaše přání vám vystavíme certifikát i na menší kameny.

Jaká je záruka na zakoupené klenoty?

Poskytujeme záruku 24 měsíců, a to na všechny šperky v naší nabídce. Pakliže se jedná o výrobní vadu, hradíme veškeré náklady na opravu či výměnu šperku včetně poštovného. Záruka nevztahuje na šperk, který byl mezitím upraven jiným subjektem, poničen nebo jinak znehodnocen (mechanická poškození apod.). Více informací o záruce a reklamacích zde.

Služby, oprava, úprava, výměna šperku a další

Prsten mi nesedí. Mohu ho u vás nechat upravit nebo vyměnit?

Prsten si u nás můžete do 60 dnů od koupě zdarma nechat upravit nebo vyměnit. Je ovšem třeba, aby byl nenošený. Po uplynutí doby 60 dnů je služba zpoplatněna. Než prsten koupíte, doporučujeme, abyste si u nás nebo v nejbližším zlatnictví nechali změřit velikost prstu.

Je možné vrátit zakoupený šperk?

Klenot můžete vrátit nejpozději do 60 dnů od koupě, a to, aniž byste museli uvádět důvod. Pokud jsme však mezitím my nebo jiný zlatník šperk na vaše přání poupravili, šperk je poškozený, onošený nebo jinak znehodnocen, nemůžeme jej přijmout zpět.

Je nutné vracet či vyměnit šperk i s certifikátem a originální krabičkou?

Mezinárodní certifikáty společností GIA, HRD nebo IGI, které obdržíte spolu s některými šperky, a rovněž dárková krabička, jsou součástí zboží a je třeba je vracet spolu s klenotem. Vrátit je také nutné certifikát Hugo Freund & Co, který slouží jako záruční list. Více informací o vracení v obchodních podmínkách.

Za jak dlouho dostanu zpět své peníze?

Peníze vracíme do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, tedy od chvíle, kdy k nám šperk donesete nebo jej zašlete zpět. Vrácení platby kartou může trvat o trochu déle kvůli transakci mezi bankami.

Mohu si u vás nechat upravit nebo opravit klenot od jiného výrobce?

Bohužel nikoliv, upravíme a opravíme vám pouze šperky zakoupené u nás.

Jak mám pečovat o klenoty z drahých kovů, kamenů a perel?

Každý materiál vyžaduje trochu jiný postup. Přečtěte si naše tipy, jak o své klenoty pečovat.

Chci si nechat opravit šperk zakoupený u vás. Jak mám postupovat?

Úpravu a servis šperku si můžete objednat přímo na našich stránkách nebo na e-mailu 8@HugoFreund.com, kde si dohodneme termín, další kroky a zašleme vám předběžnou cenu servisu. Velmi nám pomůžete, pokud zašlete také fotografii poškozeného klenotu. Zde najdete podrobný postup.

Vykupujete zlato nebo klenoty ze zlata?

Nevykupujeme ani zlato, ani zlaté klenoty.

V případě dalších dotazů nás prosím kontaktujte na tel. +420 608 895 888 nebo přes e-mail 8@HugoFreund.com

Podrobnější informace o obchodních podmínkách najdete zde.