O nás

Navazujeme na dlouholetou tradici, kterou v roce 1908 započal obchodník a klenotník Hugo Freund. Zakládal si na inovativních přístupech, v nichž směle pokračujeme. Ctíme jeho osobnost a tehdejší úspěchy. Stejně jako tehdy, i dnes děláme všechno proto, aby byli naši zákazníci co nejspokojenější

Historie značky Hugo Freund & Co

Hugo Freund založil v roce 1908 klenotnickou společnost s názvem Hugo Freund & Co. Předtím pracoval ve firmě „Simon Bush“, kde získal spoustu zkušeností a zdokonalil se v obchodních a dalších dovednostech. 

Hned od počátku byla jeho společnost inovativní. V mnoha ohledech se lišila od všech ostatních pražských firem. Zakládal si na velmi prozákaznickém přístupu a výrobcích prémiové kvality. Hugo Freund osobně navštívil všechny své zákazníky a dbal na budování vztahů s nimi. 

Značka se nejdříve zaměřovala na výrobu zlatých a stříbrných šperků a příborů, později na diamanty. 

Rozšíření výroby o hodinky a vznik značky Primosa

V roce 1920 se Hugo Freund rozhodl rozšířit své podnikání zavedením prodeje kapesních hodinek. Zároveň získal výhradní zastoupení hodinek Zenith a dalších švýcarských výrobců. 

V roce 1930 založil společnost s ručením omezeným pod značkou „Primosa“, která se zabývala výrobou hodinek a šperků. Byla zřízena nová velká továrna s nejmodernějšími stroji. Kvalita byla bezkonkurenční a brzy se výroba rozšířila na zapalovače, náušnice, přívěsky apod. 

Obrovský vzestup společnosti bohužel zastavila 2. světová válka. V roce 1942 byl Hugo Freund zatčen nacisty a deportován do Terezína. V koncentračním táboře v Majdanek pak brzy podlehl krutému zacházení. 

Oživení společnosti Hugo Freund & Co a moderní historie

Společnosti Primosa se stala během komunistické éry v Československou součástí národních firem. Značka si ale udržela své výrobní zařízení. V roce 1992 tak začala ožívat pod původním názvem Primosa. 

Po 100 letech, v roce 2008, se začala psát nejnovější historie značky Hugo Freund & Co. Společnost se opět začala věnovat šperkům, diamantům a drahým kovům. Zůstala však věrná původním  hodnotám, jako je špičková kvalita, nadstandardní prozákaznický přístup a výjimečné služby. 

Prohlédnout produkty Hugo Freund & Co