Investice do zlata. Výhody a tipy.
31.01.2023

7 důvodů, proč se vám vyplatí investice do zlata

Zlato je jednou z nejcennějších komodit, které jsou na světě tisíce let. Uvažujete, že do zlata vložíte své peníze? Chcete na tom vydělat? Prozradíme vám 7 pádných argumentů, proč se vám vyplatí investice do zlata. 

Obsah článku

Investice do zlata jako historický fakt
1. Investice do zlata vás ochrání před inflací
2. Investice do zlata jako bezpečná pojistka
3. Investice do zlata jsou dlouhodobě výnosné
4. Zlato vyměníte za peníze kdykoliv a kdekoliv
5. Investice do zlata je přenosná a praktická
6. Zlato mizí a investice má stále větší smysl
7. Při prodeji zlata neplatíte daň z příjmu
Jak realizovat investice do zlata?

Investice do zlata jako historický fakt

Zlato bylo, je a bude vždy jednou z nejbezpečnějších možností investice. Vždyť co se historie lidstva píše, zlato fungovalo jako hodnotné platidlo v mnoha formách. Také v dnešní době inflace se ukazuje, že jeho investice do zlata je neocenitelná a trvalá. 

Investice do zlata patří mezi konzervativnější metody. Nelze očekávat obrovské zhodnocení. Jenže pokud prahnete po stabilitě a jistotě, je investice do zlata ideální. Nečekají vás žádné brutální výkyvy. Ale v dlouhodobém horizontu neustálý růst

Jeden citát praví, že historie je učitelkou života. A to bychom si mohli připodobnit také k investicím do zlata. Kdo tenhle cenný kov drží, má peníze. Každý z nás by měl ideálně držet aspoň nějaký kousek zlata, třeba v podobě 100g slitku, aby mě správně rozvržené investiční portfolio. 

1. Investice do zlata vás ochrání před inflací

Chcete spořit? Nechat peníze takříkajíc ve slamníku, nebo si založit spořící účet? Investice do zlata je jistota. Pokud máte na spořícím účtu zhodnocení 1 %, inflace vám ho převálcuje. Měna, společnost i státy se mění. Jenže investice do zlata zůstává

Příklad: Pokud byste si před Revolucí chtěli koupit auto, například Favorita, zaplatili byste cca 80 000 Kčs. To bylo přibližně 500 gramů zlata. Co byste dnes koupili za 80 000 Kč? Nové auto těžko. Ale pokud byste stále měli 500 g zlata, nové auto byste jistě pořídili. Má totiž hodnotu přibližně 750 000 Kč. Na vývoj ceny zlata můžete mrknout tady

Investice do zlata je zkrátka z dlouhodobého hlediska jistota

2. Investice do zlata jako bezpečná pojistka

Nechceme malovat čerty na zeď, ale stát se může cokoliv. Pandemie, válka, inflace… To všechno se děje a v budoucnosti se bude dít. Zlato je vzácná a vyčerpatelná surovina. Proto si stále drží svou hodnotu, ať se děje, co se děje. 

Investice do zlata tak skvěle poslouží jako ochrana vašich úspor a jistota pro horší časy. Klidně i po generace. 

3. Investice do zlata jsou dlouhodobě výnosné

Jestli máte rádi v investování adrenalin, tak investice do zlata není možná pro vás. Investice do zlata je jistota v dlouhodobém horizontu. Ale i když jste investiční žraloci, investice do zlata by měla být součást portfolia. I z toho důvodu, že zlato snadno směníte za peníze kdekoliv. 

Investice do zlata se dlouhodobě vyplatí.

4. Zlato vyměníte za peníze kdykoliv a kdekoliv

Představte si, že své peníze vkládáte do realitního fondu. Máte tam 150 000 Kč a potřebujete je hned. Nejde to. Vybrání peněz trvá i několik týdnů. A s investicí do zlata? 

Investiční zlato je velmi likvidní. To znamená, že ho rychle nakoupíte a taky ho rychle prodáte. To se hodí. Protože například investiční slitek o hmotnosti 20 gramů můžete mít stále u sebe, třeba na cestách. A snadno ho vyměníte za peníze za pár hodin. Přitom má hodnotu přibližně 30 000 Kč. Stále pochybujete o výhodách investice do zlata?

Pokračujeme v benefitech, které vás přesvědčí o tom, že investice do zlata má smysl. 

5. Investice do zlata je přenosná a praktická

Tuhle výhodu investice do zlata jsme nakousli už výše. Kilový slitek má hodnotu cca 1,5 milionu korun. Přitom si ho s trochou nadsázky můžete schovat do batohu a vydat se kamkoliv. 

Přenosnost je při investici do zlata zásadní. Ať se děje, co se děje, zlato vezmete kamkoliv jednoduše. To se nedá udělat s žádnou jinou investicí. Investice do zlata je proto velmi praktická. 

6. Zlato mizí a investice má stále větší smysl

Zlato patří mezi suroviny, které jsou neobnovitelné. Dostupná ložiska jsou vyčerpaná. Investice do zlata je tak stále výhodnější. Peníze shoří, zlato zůstane. 

Investice do zlata znamená budoucnost

7. Při prodeji zlata neplatíte daň z příjmu

Zlato je zcela oproštěno od DPH, navíc pokud ho nakoupíte a následně prodáte jako fyzická osoba, nebudete platit žádnou daň z výnosu anebo z příjmu z prodeje. Právnické osoby, které nakupují na firmy, však už zdaňovat musí. Další zásadní výhoda investice do zlata. 

Jak realizovat investice do zlata?

Když to uvedeme na pravou míru, tak investice do zlata je hodně jednoduchá a není potřeba nic vysvětlovat. Nepotřebujete nic zkoumat ani se něco učit. Investice do zlata v podstatě znamená to, že si koupíte investiční slitek přes e-shop. Můžete klidně začít s jedním gramem za pár stovek. Nic na tom není. 

Začněte s investicí do zlata. Prohlédněte si naše investiční slitky

Kde koupit investiční zlato? Kde koupit investiční zlato a co to vlastně je?
18.01.2023

Přemýšlíte, jak co nejlépe investovat, abyste ze svých peněz získali maximum? Poradíme vám, proč se rozhodnout pro zlato, kde koupit investiční zlato a co to vlastně je. 

Pokračovat ve čtení
Aktuální cena zlata a její vývoj
31.01.2023

Investujete do zlata nebo se k tomu teprve odhodláváte? Chcete znát aktuální cenu zlata a sledovat vývoj ceny? Pokračujte ve čtení a dozvíte se všechny důležité informace.  

Pokračovat ve čtení
Ukázat víc